خط مترو شهر آفتاب ۳۰ فروردین بهره‌برداری می‌شود/ افتتاح ایستگاه مترو نعمت آباد از خط 3 مترو تهران 
چاپ 

خط مترو شهر آفتاب ۳۰ فروردین بهره‌برداری می‌شود/ افتتاح ایستگاه مترو نعمت آباد از خط ۳ مترو تهران

خط مترو مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب، ۳۰ فروردین با حضور مدیران شهری مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

مسیر تونلی فاز نخست (از ایستگاه شاهد در منتهی الیه خط یک مترو تا ایستگاه مترو شهر آفتاب) از خط مترو تهران – پرند به طول ۶ کیلومتر به دو روش ترانشه باز و ترانشه بسته (روش اتریشی) حفاری و ساخته شده است.

در این مسیر تونلی ۵۰۰ هزار مترمکعب خاکبرداری، ۱۳۷ هزار مترمربع قالب بندی، ۹۷۰۰ تن آرماتوربندی و ۱۰۸ هزار مترمکعب بتن‌ریزی به کار رفته است.

بیست و هشتم اسفندماه سال گذشته با حرکت اولین قطار، تست‌های نهایی فنی این مسیر با موفقیت اجرا و مورد تائید قرار گرفت.

ایستگاه مترو شهرآفتاب به صورت جزیره‌ای و با مساحت ۲۵ هزار متر مربع و سه برابر ایستگاه‌های معمولی هم باهدف تسهیل در تردد به مجموعه نمایشگاه های بین المللی شهرآفتاب و در انتهای مسیر فاز نخست خط مترو تهران- پرند احداث شده است.

شرکت مترو تهران پیش از این با احداث ایستگاه مترو تجریش به ابعاد ۱۵ هزار مترمربع، رکورددار ساخت بزرگترین ایستگاه مترو در خاورمیانه بود که در ساخت این ابرسازه باشکوه و بزرگترین ایستگاه مترو خاورمیانه، ۲۸۰۰ تن آرماتوربندی، ۳۴ هزار و ۵۰۰ مترمربع قالب بندی، ۲۳ هزار مترمکعب بتن ریزی و ۷۰ هزار مترمکعب خاکبرداری به کار رفته است.

معماری ایستگاه مترو شهرآفتاب، ایرانی- اسلامی و ملهم از بنای تاریخی چهلستون و هماهنگ با معماری مجموعه نمایشگاه های بین المللی شهرآفتاب است.

هابیل درویشی مدیرعامل شرکت مترو تهران و حومه گفت: برای رساندن این خط مترو به نمایشگاه بین المللی کتاب که اردیبهشت ماه جاری در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برپا می‌شود، به صورت سه شیفت و ضربتی کار کردیم و بحمدالله به اهداف و برنامه از پیش تعیین شده دست یافتیم.

وی با بیان اینکه فاز اول مترو تهران- پرند که تا شهر آفتاب است با همت شهرداری به مرحله بهره برداری رسیده است، اظهار کرد: در صورت تامین اعتبار، فاز دوم و سوم پروژه در شش ماه کاری قابل تکمیل و افتتاح است.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو