دیدار اعضای اتاق بازرگانی هنگ‌کنگ با مدیرعامل بانک ملی ایران 
چاپ 

دیدار اعضای اتاق بازرگانی هنگ‌کنگ با مدیرعامل بانک ملی ایران

اندرو ولز مدیر کمیته آسیا و آفریقای اتاق بازرگانی هنگ‌کنگ و تنی چند از اعضای اتاق بازرگانی هنگ‌کنگ و شرکت‌های چندملیتی کشور چین با مدیرعامل بانک ملی ایران دیدار و گفت‌وگو نمودند.

دکتر همتی در این دیدار ضمن معرفی اجمالی بانک ملی ایران و واحدهای فعال بانک در خارج از کشور، دوره پساتحریم و توافقات صورت‌پذیرفته پس از مذاکرات ۱+۵ را زمینه‌ساز ایجاد روابط اقتصادی بین دو کشور دانسته و یادآور شد: این بانک در گذشته از طریق شعبه هنگ‌کنگ بانک ملی نقش فعالی در زمینه‌ روابط تجاری بین دو کشور داشته و بانک‌های مستقر در کشور چین، هنگ کنگ و کشورهای غربی نیز می‌بایست در جهت بهبود و روان‌سازی روابط بانکی با بانک‌های ایرانی اقدام نمایند.

وی  در ادامه به فعال‌سازی مجدد شعبه هنگ‌کنگ و اخذ مجوزهای مربوطه توسط ملی بانک PLC لندن در آینده نزدیک اشاره نمود.

اندرو ولز نیز به برنامه‌های توسعه‌ای روابط ایران و چین اشاره داشته و این ملاقات را زمینه‌ساز توسعه فعالیت با بانک ملی در آینده نزدیک برشمرده و اهمیت استراتژیک هنگ‌کنگ در توسعه فعالیت‌های مالی و بازرگانی کشور چین را حائز اهمیت توصیف نمود. وی تأکید نمود حضور شرکت‌هایی با زمینه فعالیت تجاری متعدد در آن کشور و ایجاد زمینه برقراری روابط تجاری ایران محقق نمی‌گردد مگر با کمک روابط بین بانک‌های دو کشور، و احتیاط و عدم برقراری رابطه با بانک‌های ایرانی فاقد دلیل منطقی است و با این موضوع می‌بایست خوش‌بینانه‌تر برخورد نمود.

در پایان فعالان اقتصادی حاضر در جلسه سوالاتی را مطرح نمودند که مدیرعامل، معاون امور ارزی و بین‌الملل و مسئولین بخش بین‌الملل حاضر در جلسه به سوالات مربوطه پاسخ گفتند.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو