آیت‌الله لاریجانی/ ما هرچه از مصیبت‌هایمان برای دولتی‌ها خواندیم گریه‌ نکردند 
چاپ 

آیت‌الله لاریجانی/ ما هرچه از مصیبت‌هایمان برای دولتی‌ها خواندیم گریه‌ نکردند

من برخی از شکایاتی را که به مرکز ۱۲۹ می‌شود را گوش دادم که گاهی خیلی بد و بیراه می‌گویند. عمده دلیل بخاطر این است که محدودیت دستگاه قضایی را نمی‌دانند و با قوانین آشنایی ندارند.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به کمبود‌های دستگاه قضایی کشور گفت: ما هرچه از مصیبت‌هایمان برای دولتی‌ها خواندیم گریه‌ نکردند.

 

به گزارش فارس، صبح امروز با حضور آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه، سید ابراهیم رئیسی دادستان کل کشور، غلامحسین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه، ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور و جمعی دیگر از مسئولان عالی قضایی مراسم تودیع و معارفه رئیس دیوان عدالت اداری برگزار شد.

 

آملی لاریجانی در این مراسم اظهارداشت: کار دستگاه قضایی سنگین است و میزان مراجعه مردم به دستگاه قضایی بسیار بالاست.

 

وی افزود: تمام سازمان‌ها و نهادهای زیرمجموعه قوه قضاییه تلاش می‌کنند تا خدمت‌رسانی خوبی را به مردم ارائه دهند.

 

آملی لاریجانی با بیان اینکه براساس آمار سالانه ۱۵ میلیون پرونده در این دستگاه وجود دارد، گفت: اگر به مجموعه دستگاه قضایی منصفانه نگاه کنیم که مجموع خدمات این دستگاه قابل تقدیر است.

 

وی ادامه داد: اگر واقعاً دست قوه قضاییه باز بود جذب قاضی و خدمت‌رسانی بیشتری به مردم انجام می‌شد و تا این اندازه با انباشت پرونده مواجه نبودیم البته ما جزیره‌ای جداگانه نیستیم، این مشکلات مربوط به کل کشور است چرا که اعتبارات دولت محدود است و این مشکلات گریبان قوه قضاییه را هم گرفته است.

 

رئیس قوه قضاییه ادامه داد: من برخی از شکایاتی را که به مرکز ۱۲۹ می‌شود را گوش دادم که گاهی خیلی بد و بیراه می‌گویند. عمده دلیل بخاطر این است که محدودیت دستگاه قضایی را نمی‌دانند و با قوانین آشنایی ندارند.

 

آملی لاریجانی با بیان اینکه در ابتدای ورود بنده به دستگاه قضایی برخی از همکاران ما با جذب قاضی مخالف بودند، گفت: این در حالیست که نیاز دستگاه قضایی فراتر از وضع موجود است و امیدواریم با تلاش‌هایی که در برنامه ششم می‌شود مشکلات فعلی کاهش یابد.

 

آملی لاریجانی ادامه داد: ما تاکنون هرچه از مقام معظم رهبری خواسته‌ایم ایشان با ما همراه بوده‌اند، در برنامه ششم هم از مقام معظم رهبری درخواست کردیم تا مشکلات قوه قضاییه ملاحظه شود. البته دولت توجهی نکرده، ما آنچه که از مصیبت بود خواندیم اما گریه‌ای نکردند و اثر نکرد.

 

وی گفت: قرار شده در برنامه ششم در بحث جذب قاضی کمک ویژه‌ای شود و دستگاه قضایی یک تنفسی کند.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو