سخنگوی ناجا خبر داد/ کاهش ۱۸ درصدی تلفات ناشی از حوادث رانندگی در نوروز امسال 
چاپ 

سخنگوی ناجا خبر داد/ کاهش ۱۸ درصدی تلفات ناشی از حوادث رانندگی در نوروز امسال

سخنگوی ناجا با اشاره به شعار امسال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» گفت: این شعار به مثابه ابلاغ تدبیر و فرمان برای نیروی انتظامی است و در این راستا تشدید اقدامات قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا در دستور کار قرار گرفت.

سردار سعید منتظرالمهدی سخنگوی ناجا در نهمین نشست خود با اصحاب رسانه به شعار سال اشاره و اظهار داشت: در سالی که با شعار «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» مزین شد، این شعار به مثابه ابلاغ تدویر و فرمان برای نیروی انتظامی بود و پلیس هر آنچه در توان دارد، برای تحقق این شعار در نظر بگیرد.

وی تصریح کرد: در راستای ابلاغ این شعار، تشدید اقدامات قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا به منظور امنیت اقتصادی در دستورکار همکاران بنده در آگاهی و در مرزبانی نیروی انتظامی قرار گرفت.

معاونت اجتماعی ناجا به فعالیت مرکز افکارسنجی پلیس در ایام نوروز پرداخت و گفت: در دو مرحله یعنی در روزهای آغازین و همچنین در روزهای واپسین تعطیلات نوروزی با حجم نمونه ۱۱ هزار نفر در بیش از ۸ استان کشور افکارسنجی از نوع پیمایشی انجام گرفت.

سخنگوی نیروی انتظامی به کاهش ۱۸ درصدی تلفات ناشی از حوادث رانندگی در نوروز امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته اشاره کرد و گفت: خسارت ناشی از حوادث جاده‌ای در نوروز امسال ۲ تریلیون تومان برآورد شده است.

سردار سعید منتظرالمهدی سخنگوی نیروی انتظامی در ادامه نهمین نشست خود با اصحاب رسانه، با تقدیر از تلاش پرسنل ناجا و راهور در ایام عید، به ارائه آماری از عملکرد پلیس راهور پرداخت و اظهار داشت: علی‌رغم افزایش ۱۰درصدی سفر، کاهش ۴ درصدی تلفات را در سر صحنه شاهد بوده‌ایم.

سخنگوی نیروی انتظامی تصریح کرد: در سال گذشته یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر برای مرحله اول گواهینامه دریافت کردند و یک میلیون و ۴۰۰ هزار وسیله نقلیه به ناوگان حمل و نقل افزوده شد، اما در مجموع، کاهش ۱۸ درصدی تلفات ناشی از حوادث رانندگی را در نوروز امسال نسبت به مدت مشابه در سال ۹۴ شاهد بوده‌ایم.

وی اعلام کرد: در سال ۹۰ تعداد تلفات ناشی از حوادث رانندگی ۱۳۱۸ نفر، در سال ۹۴ تعداد کشته‌ها ۹۸۶ نفر بود که در سال ۹۵ این تعداد به ۶۸۴ نفر رسید یعنی کاهش ۱۸ درصدی شاهد بودیم.

وی افزود: تصادفات بیشتر در بازه زمانی ۱۸ تا ۲۴ و بیش از ۵۰ درصد آنها در شعاع ۳۰ کیلومتری شهرها رخ داده است؛ علت ۸۰ درصد تصادفات، خستگی و خواب‌آلودگی بوده است؛ البته شرایط جوی نیز بی‌تأثیر نبوده است.

معاون اجتماعی ناجا تصریح کرد: تخطی از سرعت مطمئنه، سبقت غیرمجاز، عدم رعایت فاصله طولی و عدم توجه به جلو از عمده‌ترین علل تصادفات جاده‌ای در نوروز امسال بوده است.در ادامه ناصر یمین مردوخی کردستانی سر دبیر شبکه های خبری طوفان نیوز و یمین نیوز یکی از علت های اصلی در تصادفات جاده ای را استفاده از قرص های روانگردان و شرب خمر و استفاده از مشروبات الکلی اعلام کرد که این موضوع آمار تصادفات جاده ای را امسال افزایش داد ه است.

وی اعلام کرد: از ۱۴۷ راننده مقصر در حوادث رانندگی بخش قابل توجهی در سنین بین ۲۰ تا ۳۰ سال بوده‌اند و تعدادی نیز برای اولین بار گواهینامه دریافت کرده بودند.

 

منتظرالمهدی گفت: در این بین ۲۰۰ هزار راننده که سرعت غیرمجاز داشتند اعمال قانون شدند؛ همچنین افزایش ۷ درصدی توقیف خودروهای متخلف را شاهد بوده‌ایم.

سخنگوی ناجا اعلام کرد: خسارت ناشی از حوادث جاده‌ای ۲ تریلیون تومان بوده است.

معاون اجتماعی ناجا به عملکرد پلیس آگاهی در نوروز امسال پرداخت و اظهار داشت: کاهش ۴ درصدی سرقت در ایام نوروز را شاهد بودیم، ۹۳ درصد کشفیات داشتیم که برخی از کشفیات مربوط به سرقت‌های ماقبل نوروز بوده است.

وی گفت: افزایش ۶۸.۹ درصدی کشفیات قاچاق کالا را داشته‌ایم.

این مقام ارشد انتظامی اعلام کرد: ۲۸ هزار فقره سرقت در نوروز انجام شد و ۲۶ هزار فقره کشفیات داشته‌ایم؛ ۵ هزار و ۵۰۰ وسیله نقلیه کشف شد که ۳ هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو و ۲ هزار دستگاه موتورسیکلت بوده‌اند.

 

 

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو