توزیع اسکناس نو از 22 اسفند در بانک ها 
چاپ 

توزیع اسکناس نو از ۲۲ اسفند در بانک ها

توزیع اسکناس های نو به مردم براساس دستور بانک مرکزی باز شنبه ۲۲ اسفندماه به مدت پنج روز از طریق شعب منتخب آغاز می شود.

براساس دستور بانک مرکزی به برخی از بانک ها و تعیین شعب منتخب از پنجشنبه این هفته، عرضه اسکناس نو در این شعب آغاز خواهد شد. بانک مرکزی اسکناس نو را در اختیار این بانک ها به میزان تعیین شده قرار می دهد.

اسامی شعبه های منتخب بانک ها برای توزیع اسکناس نو در استان تهران، از سوی بانک مرکزی به بانک های مربوطه اعلام شده و شعب به مدت پنج روز نسبت به توزیع این اسکناس ها اقدام خواهند کرد.

هر ساله در آستانه فرا رسیدن سال نو این اقدام از سوی نظام بانکی صورت می گیرد.

توزیع اسکناس های نو یکی از برنامه های پایان سال بانک ها برای تامین نیازهای مردم، سازمان ها و شرکت هاست؛ براساس برنامه ریزی بانک مرکزی، توزیع اسکناس های نو به بازار از طریق شعب منتخب و بانک های عامل انجام می شود.

ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی در این زمینه گفت: امسال با برنامه ریزی به موقعی که انجام شده و همچنین با توجه به تجربه موفق دو سال گذشته، هیچ نگرانی در مورد اسکناس برای سال نو وجود ندارد.

رئیس کل بانک مرکزی افزود: باتوجه به انضباط پولی که در سال های گذشته برقرار کردیم و هیچ شکایتی دریافت نکردیم، برنامه ریزی های انجام شده به گونه ای است که اسکناس شب عید به موقع در دسترس همه قرار خواهد گرفت.

وی درباره چگونگی توزیع اسکناس نو در کشور به مناسبت سال جدید، اظهارداشت: بانک مرکزی به طور معمول توزیع اسکناس های نو را از دهه دوم اسفندماه آغاز می کند و مشتریان بانک ها می توانند با مراجعه به بانک ها این اسکناس ها را تهیه کنند.

سیف با تاکید بر اینکه هیچ دلیلی برای خرید و فروش پول های نو در بازار وجود ندارد، خاطرنشان کرد: برخی از مردم اطلاع ندارند که بانک ها به راحتی و بدون هیچ هزینه اضافی پول نو را در اختیار آنها قرار می دهند. در همین رابطه بانک مرکزی اطلاع رسانی خواهد کرد که مردم برای نو کردن پول های خود به بانک ها مراجعه کنند.

 

به گفته رئیس کل بانک مرکزی، عرضه اسکناس نو امسال بهتر از پارسال خواهد بود و در شعب مختلف بانکها، در دسترس عموم مردم قرار می گیرد.

همچنین سال گذشته بانک مرکزی برای تامین اسکناس های نو شب عید با توجه به افزایش نیازهای مردم به اسکناس های تانخورده در ایام پایانی سال و آغاز سال جدید، از ۲۷ اسفندماه از طریق ۶۰ شعبه منتخب بانکی در سراسر کشور، توزیع اسکناس های نو را آغاز کرد.

اسکناس ها به صورت ۱۰۰ برگ، ۲۰۰ برگ و ۳۰۰ برگ در اختیار متقاضیان قرار می گیرد و ترکیب اسکناس ها پنج هزار ریالی، ۱۰ هزار ریالی، ۲۰ هزار ریالی، ۵۰ هزار ریالی و ۱۰۰ هزار ریالی است، در عین حال ۱۸.۵ درصد اسکناس ها ۲۰ هزار ریالی بود.

سال گذشته از این طریق ۶ هزار میلیارد ریال اسکناس نو در تهران و ۸ تا ۹ هزار میلیارد ریال در شهرستان ها با نظارت ناظران پولی در اختیار شعب قرار گرفت.منبع: ایرنا

 

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو