کارت اعتباری خرید لوازم خانگی منتفی شد 
چاپ 

کارت اعتباری خرید لوازم خانگی منتفی شد

kalaرئیس انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی اعلام کرد: صدور کارت‌ اعتباری خرید لوازم خانگی رسما منتفی شده و امکان اجرای آن نیست؛ لذا خریداران منتظر صدور این کارت‌ها برای خرید نباشند.

محمدرضا دیانی اظهار کرد: استقبال مردم برای خرید نسبت به ماه‌های گذشته بهتر شده ولی مردم کماکان منتظر صدور کارت‌های اعتباری‌ برای خرید کالای ایرانی هستند که دولت قول داده بود صادر می‌شود اما باید به اطلاع مردم برسانیم که طرح کارت‌های اعتباری خرید کالا به هیچ‌وجه انجام‌شدنی نیست.

وی با تاکید بر اینکه کارت‌های اعتباری که برای خرید قرار بود صادر شود، صادر نشده است، گفت: مردم اگر قصد خرید دارند به امید این کارت‌ها نمانند و خرید خود را انجام دهند، چون در حال حاضر شرایط طوری است که قیمت‌های لوازم خانگی در حد کف قرار گرفته است.

دیانی افزود: دو سال است که در بازار لوازم خانگی افزایش قیمت نداشتیم و اکنون شرایط برای خرید بسیار مناسب است.

رئیس انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی اظهار کرد: علی‌رغم قولی که دولت و بانک مرکزی داده بود، کارت‌های اعتباری صادر نشد و این موضوع ضربه بزرگی به صنعت لوازم خانگی زد؛ چون ضمن رکودی که در بازار بود این قول‌ها باعث شد که خرید مردم به تاخیر بیفتد و عدم خرید مردم به رکود بازار لوازم خانگی دامن زد.

وی ادامه داد: به نظر من امکان انجام چنین برنامه‌ای وجود ندارد، چون ساختارها و بستر آن فراهم نیست و بانک مرکزی روی این موضوع نظری ندارد و فکر می‌کنم که طرحی در این زمینه وجود نداشته باشد؛ مگر اینکه خود بانک‌ها به صورت مشترک با تولیدکنندگان لوازم خانگی این کار را اجرا کنند که در حال انجام هم است.

همچنین دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی با اشاره به ناموفق بودن طرح توزیع کارت‌های اعتباری تصریح کرد: بانک مرکزی رویش نشد این طرح را کاملا لغو کند در عوض ۱۰ میلیون پیش‌نویس برای ثبت‌نام کارت اعتباری را به شش میلیون تومان کاهش داد.

حبیب‌الله انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا درباره‌ وضعیت بازار لوازم خانگی در ماه‌های آخر سال ۱۳۹۴ اظهار کرد: مسلما آخر هر سالی بازار تکانی خواهد خورد و این موضوع همیشه بوده است و اسفند، ماه افزایش تقاضاست اما به خاطر شرایط اقتصادی‌مان آنگونه که باید استقبال مردم برای خرید چندان چشمگیر نیست.

وی ادامه داد: با شرایطی که بانک مرکزی ایجاد کرد مردم از کارت‌های اعتباری خرید کالا استقبال نکردند. این کارت‌ها ۱۰ میلیون تومان پیش‌نویس شده بود و برای عموم مردم بود ولی مقدار آن را به شش میلیون تومان کاهش دادند و آن را به حقوق‌بگیران و بازنشستگان محدود کردند؛ در نتیجه مشخص است که استقبال کم می‌شود.

دبیر انجمن تولید‌کنندگان و صادر‌کنندگان لوازم خانگی اضافه کرد: مردم از این کارت‌ها ناامید شده‌اند. بانک مرکزی اعتبار ۱۰ میلیون را به شش میلیون تومان کاهش داد؛ آن هم برای این‌که نمی‌توانست اعلام کند که در کل این طرح را لغو کرده‌ایم.

انصاری اظهار امیدواری کرد در تصمیم‌گیری‌ها تمام شرایط در کنار هم چیده شود تا بتوانیم به نتایج مثبتی برسیم. این‌که یک نفر تصمیم بگیرد و دیگری آن را نقض کند درست نیست و عدم ثبات تصمیم‌گیری‌ها، موجب عدم اعتماد در جامعه می‌شود و باورهای مردم را تخریب می‌کند.

وی درباره‌ این‌که بانک مرکزی اعلام کرده که ۱۸ هزار زوج برای کارت‌های اعتباری خرید کالا ثبت نام کرده‌اند، گفت: این موضوع هنوز در بازار ملموس نشده و اخیرا این امر صورت گرفته است.ایسنا

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو