آغاز رسمی دور جدید همکاری گروه صنعتی ایران خودرو و مرسدس بنز 
چاپ 

آغاز رسمی دور جدید همکاری گروه صنعتی ایران خودرو و مرسدس بنز

 

با افتتاح دفتر مشترک شرکت ایران خودرو و مرسدس بنز، همکاری این دو خودروساز در حوزه محصولات سواری به صورت رسمی از سرگرفته شد.

به گزارش ایکوپرس، در مراسم افتتاح دفتر شرکت ستاره ایران که با حضور سفیر آلمان در ایران، جمعی مدیران ارشد گروه صنعتی ایران خودرو و شرکت بنز و رسانه های داخلی و خارجی برگزار شد، مدیرعامل این شرکت از امکان سنجی و بررسی های فنی و اقتصادی برای تولید محصولات سواری بنز در ایران خبر داد و گفت: طبق توافقات به عمل آمده شرکت دایملر با شرکت ایران خودرو و از طریق شرکت ستاره ایران شرکت مشترکی به صورت جوینت ونچر تاسیس خواهد کرد. علی نمکین افزود: همکاری ما با شرکت مرسدس بنز در آینده توسعه خواهد یافت.

وی از ورود یک هزار و ۵۰۰ تا دوهزار از محصولات مرسدس بنز به بازار ایران در سال آینده خبر داد و تصریح کرد: مشتریان می توانند با اطمینان خاطر از خدمات ویژه مرسدس بنز در ایران استفاده کنند.

نمکین، گروه صنعتی ایران خودرو را بزرگ ترین شرکت تولید کننده خودرو در خاور میانه و پیشتاز در زمینه ارایه محصولات جدید توصیف کرد و گفت: این شرکت توانسته در شرایط تحریم هم این برتری را حفظ کرده و قصد دارد با آغاز همکاری با شرکت های بین المللی از جمله شرکت مرسدس بنز همچنان پیشتاز بماند.

وی ضمن تاکید بر انحصاری بودن قرارداد ایران خودر و با شرکت مرسدس بنز گفت: دور تازه همکاری های ما با بنز به صورت سرمایه گذاری مشترک است.

نمکین افزود: بررسی های اولیه محاسباتی و فنی برای مونتاژ محصولات بنز صورت گرفته که با اجرای فازهای بعدی همکاری ها از توان قطعه سازان داخلی هم بهره برداری خواهد شد.

 

مدیر عامل شرکت ستاره ایران درباره خدمات پس از فروش این شرکت گفت: شبکه خدمات مرسدس بنز مجزا از شرکت ایساکو و محصولات تولیدی ایران خودرو خواهد بود و درحال حاضر آموزش های تخصصی برای کارکنان بخش خدماتی و فنی و توسعه استاندرادها درحال ارایه و انجام  در سطح ۳۰ نمایندگی این شرکت در سطح کشور است.

نمکین درباره ورود و تولید خودروهای بنز در کلاس های مختلف و با قیمت های سطح متوسط گفت: کلاس خودروهای بنز عمدتا لوکس است اما مطالعاتی برای ورود محصولات با میانگین قیمت متوسط نیز انجام داده ایم از جمله ورود برخی از کلاس ها به ناوگان تاکسی رانی که در فازهای بعدی همکاری محقق خواهد شد.

استفان بامن مدیر منطقه خاورمیانه مرسدس بنز نیز در این نشست خبری شرکت ایران خودرو را بزرگ ترین خودروساز در منطقه خاورمیانه خواند و گفت: خطوط تولید ایران خودرو از سطح بالایی از تکنولوژی برخوردار هستند. وی با تاکید بر بررسی و مطالعات بازار اظهار کرد: از نظر ما ایران خودرو پتانسیل و توانایی تولید محصولات بنز را دارد.

 

 

بامن هدف اصلی همکاری با ایران خودرو را استفاده از پتانسیل های موجود در بازار ایران دانست و گفت: با مطالعه بازار نسبت به توسعه فعالیت ها به صورت راه اندازی خط تولید در ایران خودرو در آینده اقدام خواهیم کرد.

 

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .



نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو