دستیار ارشد رییس جمهور روسیه در دیدار ولایتی اعلام کرد حمایت روسیه از عضویت کامل ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای 
چاپ 

دستیار ارشد رییس جمهور روسیه در دیدار ولایتی اعلام کرد حمایت روسیه از عضویت کامل ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای

 

42-2

 

مشاور مقام معظم رهبری روز ۱۴ بهمن ماه با دستیار ارشد رییس جمهور روسیه دیدار و در خصوص مهمترین موضوعات مرتبط با همکاری های دو جانبه و منطقه‌ای و راهکارهای توسعه و گسترش تعاملات بحث و تبادل نظر کرد.

در این دیدار اوشاکوف دستیار ارشد رییس جمهور روسیه با اشاره به جایگاه جمهوری اسلامی ایران گفت: روسیه از توسعه روابط دو جانبه و منطقه‌ای و همچنین چند جانبه به صورت راهبردی و استراتژیک با ایران و عضویت کامل ایران در سازمان همکاری های شانگهای حمایت می کند.

وی به سفر اخیر رییس جمهور روسیه به ایران اشاره و خاطرنشان کرد:رییس جمهور روسیه از سفر به ایران و ملاقات با رهبر معظم انقلاب و رییس جمهور ایران ابراز خرسندی و رضایت کامل داشتند و این سفر نقش مهمی در روابط دو کشور ایفا نموده است و سلام گرم رییس جمهور پوتین را به مقام معظم رهبری ابلاغ کنید.

اوشاکوف افزود: با توجه به این که رییس جمهور روسیه برای روابط دو کشور در همه زمینه ها اهمیت ویژه و بالایی قایل است، به منطور تسریع در توسعه همکاری ها در ارتباط با حوزه های اقتصادی معاون اول نخست وزیر را به عنوان نماینده ویژه برای پیگیری موضوعات تعیین کرده اند ضمن آن که برای تامین اعتبارات مورد نیاز پروژه های اقتصادی روسیه در ایران همچون ساخت نیروگاه های حرارتی ، رآکتورهای هسته ای و دیگر پروژه ها نیز دستوارت لازم را ابلاغ کرده اند.

ولایتی هم در این دیدار به اهمیتی که توسعه روابط با روسیه برای مقام معظم رهبری و دولت ایران دارد افزود: توسعه و تعمیق روابط دو طرف در مسیری که آغاز کرده اند برگشت ناپذیر بوده و روابط راهبردی و استراتژیک فیمابین روز به روز در حال توسعه است و در زمینه های منطقه ای مانند موضوع سوریه، عراق و یمن دیدگاه مشترک و همکاری های نزدیک وجود دارد.

مشاور مقام معظم رهبری تاکید کرد: روابط امروز دو کشور در تاریخ تعاملات دوجانبه ایران و روسیه بی سابقه است و دو طرف و مقامات عالی دو کشور عزم جدی برای توسعه بیش از پیش روابط دارند و این نگاه استراتژیک می تواند نقش مهمی را در ایجاد صلح و ثبات منطقه‌ای و جهان ایفا نماید.

در این نشست مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه نیز حضور داشت.

مشاور مقام معظم رهبری به دعوت رییس موسسه مطالعات استراتژیک روسیه و شرکت در اجلاس همکاری های ایران و روسیه در شرایط ژئوپولتیک مدرن و ملاقات با مقامات عالی این کشور از روز دوشنبه به روسیه سفر کرده است.

درباره نویسنده

15537مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو