مسکن مهر ادامه ندارد 
چاپ 

مسکن مهر ادامه ندارد

در حال حاضر کار در حال انجام است اما کُند پیش می رود که به دستگاه ها پیشنهاد می شود راهکارهای خود را برای روند سریع تر این طرح ارائه دهند.

قائم‌مقام وزیر راه‌وشهرسازی گفت: وظیفه ما تکمیل و تحویل واحدهای مسکن مهر به متقاضیان است و پس از اتمام پروژه های ناتمام، این طرح ادامه ندارد و با این عنوان دیگر در کشور ساخته نخواهد شد.

احمد اصغری مهرآبادی در جلسه شورای مسکن سیستان و بلوچستان در استانداری ضمن تبریک ایام الله دهه فجر اظهار کرد: دولت تاکید دارد که به سمت اتمام واحدهای پروژه مسکن مهر قدم بردارد.

وی اضافه کرد: با توجه به تنگناهای مالی همه دستگاه های اجرایی کمک کنند پروژه مسکن مهر تا پایان سال۹۵ به اتمام برسد.

این مسئول افزود: در حال حاضر کار در حال انجام است اما کُند پیش می رود که به دستگاه ها پیشنهاد می شود راهکارهای خود را برای روند سریع تر این طرح ارائه دهند.

قائم مقام وزیر با بیان اینکه مسکن مهر نیز مزایا و عیب های مانند اجرای هر طرحی را داشته تصریح کرد: باید تلاش خود را برای پروژه های آینده بیشتر کرد که خطاها کمتر شود.

وی افزود: بزرگترین عیب مسکن مهر حجم بالا وگستردگی طرح بوده که نیاز کشور براساس مطالعه طرح جامع استان ها حدود۸۰۰هزار واحد بوده است.

وی گفت: مسکن مهر کار مردمی است و اعتبار دولتی ندارد.

مهر آبادی خاطر نشان کرد: در اجرای مسکن مهر به لحاظ وضعیت مالی دولت، بخشی از هزینه های این طرح از محل فروش اراضی تامین می شود.

قائم مقام وزیر بیان کرد: واحدهای باقی مانده که فروش اقساطی نشده اند قیمت آنها از۲۵میلیون به ۳۰میلیون افزایش پیدا کرده است.

وی همچنین در خصوص نرخ سود بانک ها گفت: نرخ سود بانک ها در کل کشور یکسان که درتهران۹درصد، مراکز استان ها۷درصد وسایر شهرستان ها۴درصد بااقساط ۲۰ساله است.

وی با اشاره براینکه در حال حاضر در سطح کشور ۲میلیون و ۲۲۶ هزار واحد مسکن مهر وجود دارد عنوان کرد: از این تعداد یک میلیون و۸۵۰هزار واحد به اتمام رسیده که از ۳۷۰هزار واحد باقی مانده تقریبا هزار واحد طرح خود مالکین و طرح بافت های فرسوده است.

وی در خصوص ۲۷۰هزار واحد پروژه راکد نیز اظهار کرد: براساس شیوه نامه تا پایان اتمام سال۱۳۹۵ که اتمام پروژه های مسکن مهر است این پروژه ها نیز تعیین تکلیف خواهند شد.

مهر آبادی افزود: ۵۰درصد تحویل واحدهای مسکونی در دولت تدبیر وامید صورت گرفته است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی گفت: بیشترین مشکلات مسکن مهر مربوط به آماده‌سازی، محوطه‌سازی، خدمات زیربنایی و روبنایی و ارزش افزوده این واحدها است.

اصغری مهرآبادی اظهار بیان کرد: با وجود اینکه طبق قانون، وزارت راه و شهرسازی وظیفه ذاتی برای ایجاد خدمات ندارد اما از امکانات شهری و شرکت عمران شهرهای جدید برای خدمات روبنایی برای ساخت مدرسه، کلانتری و مسجد در طرح مسکن مهر بهره گرفته شده است.

 

وی افزود: وظیفه وزارت راه و شهرسازی صرفا واگذاری زمین و راه است و دولت به این خاطر کمک می کند که مردم زودتر صاحب خانه شوند.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو