درآمد کلان تُرک ها از صادرات سریال‌ 
چاپ 

درآمد کلان تُرک ها از صادرات سریال‌

بر اساس گزارش سالانه صنعت سریال‌سازی ترکیه صادرات سریال ترکی در سال ۲۰۱۵، ۲۵۰ میلیون دلار درآمد برای این کشور و ۴۰۰ میلیون بیننده داشته است.

به گزارش سوره سینما، با پایان سال ۲۰۱۵ صنعت سریال‌سازی این کشور درآمد سالانه خود از صادرات سریال در این سال را اعلام کرد.

بنابر این گزارش، صادرات سریال‌های ترک که در سال ۲۰۱۴، دویست میلیون دلار درآمد داشت در سال ۲۰۱۵ با ۲۵ درصد رشد به ۲۵۰ میلیون دلار رسید.

به گفته مقامات ترکیه‌ای این سریال‌ها به کشورهای مختلف در آسیای میانه، کشورهای بالکان، کشورهای عربی خاورمیانه و همچنین کشورهای آمریکای لاتین صادر شده است.

بشیر تاتلی رئیس اداره تولیدات شرکت «کالینوس» گفت: ۷۰ سریال در طول سال تولید شده است که نیمی از این سریال‌ها در بازارهای محلی موفقیت کسب کرده است و امیدواریم در سال ۲۰۱۶ صادرات سریال درآمد ۳۰۰ میلیون دلاری داشته باشد.

وی افزود: سریال‌ها برای موفقیت در خارج از کشور مبدا باید بخش‌های خصوصی زندگی جامعه و همچنین ارزش‌های انسانی همه‌گیر را منعکس کند.

بنابر این گزارش، سریال‌های ترکیه‌ای که در گذشته بین ۳۵ تا ۵۰ دلار خریداری می‌شد اکنون بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار دلار فروخته می‌شود و این امر موجب شده که این سریال‌ها در طول سال گذشته تنها ۴۰۰ میلیون بیننده در سراسر جهان داشته باشد.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو