خودداری صرافان تهران از درج قيمت در تابلوها/ ماليات ارزش افزوده صرافي ها ، عامل نوسان بازار ارز 
چاپ 

خودداری صرافان تهران از درج قیمت در تابلوها/ مالیات ارزش افزوده صرافی ها ، عامل نوسان بازار ارز

arzصرافان تهرانی از درج قیمت های خرید و فروش انواع ارز در تابلوهای مغازه خودداری می کنند.

به گزارش یمین  نیوز از صدا و سیما ، برخی از این صرافان علت این امر را نوسان چند روز اخیر قیمت های ارز اعلام کردند.

 

آنها در حالی که خرید و فروش ارز دارند اما از اعلام رسمی قیمت ها( تا ساعت ۱۱:۴۰ ) در تابلوها خودداری می کنند.

این در حالی است که تابلوی این صرافان قیمت های سکه را نشان می دهد.

بر اساس اعلام صرافی های تهران قیمت دلار امروز به سه هزار و ۷۳۴ تومان رسید که نسبت به روز گذشته ۳۰ تومان افزایش نشان می دهد.

همچنین امروز قیمت یورو به سه هزار و ۹۶۵ تومان رسید که نسبت به دیروز ۴۰ تومان افزایش نشان می دهد.

قیمت سکه تمام بهار آزادی امروز در بازار غیررسمی به ۹۶۵ هزار تومان رسید که به گفته فعالان بازار سکه نسبت به هفته گذشته ۴۰ هزار تومان افزایش را نشان می دهد.

صرافان بازار تهران علت اصلی نوسان اخیر در قیمت ارز را تحولات خاورمیانه، قطع رابطه برخی کشورها با ایران و عدم دخالت بانک مرکزی در حفظ پایه پولی کشور بیان می کند.

یکی از این صرافان به خبرنگار ما گفت: هر وقت قیمت ها کمی بالا می رود جو روانی در بازار ایجاد می شود و تقاضا برای خرید افزایش می یابد و به دنبال آن با افزایش تقاضا و ثابت ماندن عرضه قیمت ها بازهم افزایش می یابد.

کاهش قیمت نفت و مالیات ارزش افزوده صرافی ها ، عامل نوسان بازار ارز

کاهش قیمت نفت و مطالبه مالیات ارزش افزوده از صرافی ها ، دو عامل اصلی نوسان بازار ارز است.

کاهش قیمت نفت و مالیات ارزش افزوده صرافی ها ، عامل نوسان بازار ارزامیر بیت لفته دبیرکانون صرافان ایرانیان در مصاحبه تلفنی با خبرگزاری صداوسیما گفت : اقدام سازمان امور مالیاتی در مطالبه ارقام نجومی از صرافی ها با عنوان مالیات برارزش افزوده آشفتگی بازار ارز را دو چندان می کند.

امیر بیت لفته افزود: اخیرا سازمان امور مالیاتی ارقام نجومی از صرافی ها بابت مالیات برارزش افزوده از سال ۸۷ تاکنون کرده ، ارقامی که نه قانونی است و نه باعملکرد صرافان منطبق است.

وی بابیان اینکه طبق قانون صرافی ها در ردیف موسسات مالی و اعتبار دسته بندی شده اند گفت: صرافان نه تولید کننده کالاهستند و نه کالایی می فروشند و اصولا در هیچ جای دنیا از پول مالیات نمی گیرند.

بیت لفته تاکید کرد : قطعا در صورت اصرار سازمان امور مالیاتی برای دریافت مالیات برارزش افزوده از صرافی ها باید در انتظار آثار این اقدام در نرخ ارز باشیم.

وی خاطرنشان کرد : صرافان همه مالیات های قانونی خود را پرداخت کرده اند و اصولا در سال های گذشته صرافان مبلغی بابت مالیات برارزش افزوده دریافت نکرده اند که امروز ان را پرداخت کنند.

دبیر کانون صرافان ایرانیان با اشاره به دیگر علل افزایش نرخ ارز در روزهای اخیر نیز گفت : تحولات منطقه، کاهش قیمت نفت و محدود شدن عرضه ارز به بازار در کنار افزایش تقاضا از جمله دلایل افزایش نرخ ارز در روزهای اخیر است و مادامی که اثار وزنی این تحولات تغییری نکند این نوسان ادامه خواهد داشت.

بیت لفته به مردم توصیه کرد :در شرایط کنونی خرید و پس انداز ارز به هیچ وجه توجیه اقتصادی ندارد و همگان باید از تصمیم های هیجانی پرهیز کنند.

 

کانون صرافان ایرانیان بیش از ۶۰۰ صرافی را در سراسر کشور تحت پوشش دارد.

 

در همین حال سمیعی نائب رئیس شواریعالی کانون صرافان نیز گفت : تا حل نشدن علل ریشه ای افزایش نرخ دلار ، نوسان در بازار ارز همچنان ادامه می یابد.

وی در گفتگو با خبر بامدادی رادیو ایران با بیان اینکه تفاوت نرخ تورم و بهره در ایران با سایر کشورها از جمله علل اصلی نوسان در بازار ارز است ، گفت : جلب اعتماد مردم به پول ملی بهترین راهکار برای مقابله با نوسان نرخ ارز است .

وی افزود :وقتی در سال ۸۹ مردم ارز های سپرده گذاری شده خود در بانکها را مطالبه کردند و به آنها گفته شد ، نداریم پس بدهیم ، نقطه آغاز سلب اعتماد مرد از شبکه بانکی بود.

سمیعی خاطرنشان کرد: این سلب اعتماد موجب شد تا پولی که مردم در شبکه بانکی نگهداری می کردند به منزل منتقل شود و سودی که تا پیش از این سیستم بانکی کشور از این منابع کسب می کرد عملا عاید بانک های مرکزی امریکا و اروپا شود.

وی افزود : متاسفانه این اعتماد هنوز به مردم بازنگشته است وباید اقدام جدی برای حل این مشکل شود.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو