تشییع پیکر مرد طبیعت ایران/اینانلودر بویین زهرا به خاک سپرده می شود 
چاپ 

تشییع پیکر مرد طبیعت ایران/اینانلودر بویین زهرا به خاک سپرده می شود

مراسم تشییع پیکر مرحوم محمدعلی اینانلو در مسجد بلال سازمان صدا و سیما برگزار شد.

به گزارش  یمین  نیوز ، اسکویی همکار و دوست پنجاه ساله مرحوم اینانلو در این مراسم گفت: طبق وصیت محمد علی، در عصمت آباد بویین زهرا به خاک سپرده می شود.

برادر مرحوم اینانلو در این مراسم گفت: اینانلو همه سفرهایش را در این کره خاکی رفته بود و حالا به کائنات سفر کرده است، او را طبق وصیتش در کنار پدر و مادرم دفن می‌کنیم.

وی افزود: من و دو فرزند برادرم راهش را ادامه می دهیم.

جهانگیر کوثری تهیه کننده سینما نیز در این مراسم گفت: همانطور که محمد با مردم بود؛ مردم هم او را تنها نگذاشتند؛ صداقت و صراحت قلم او استثنا بود.

وی افزود: خلاقیت ها و بدعت های او در کارش بی نظیر بود؛ کسی که خود می نوشت، اجرا می‌کرد، کارگردان و فیلمبردار بود و با بودجه شخصی خود آثارش را می ساخت تا مردم ببینند.

محمد علي اينانلو مجري و فيلم ساز طبيعت، بامداد شنبه ۱۲ دی بر اثر ايست قلبي درگذشت. مراسم یادبود روز چهار شنبه از ساعت ۱۴ تا ۱۵ در مسجد بلال صدا و سیما بر گزار می شود.

محمد علي اينانلو متولد ۱۳۲۶، کارشناس مطرح محيط زيست و ورزش، روزنامه نگار، مبتکر و پديد آورنده کلاس‌هاي آموزش اکوتوريسم در ايران بود و توانست چکيده تجربيات ۴۰ ساله خود را در اختيار دانشجويان اين رشته بگذارد.

در کارنامه فعاليتهاي وي اجرا و کارگرداني برنامه هاي متعدد تلويزيوني از جمله “ايران، جهاني در يک مرز” از شبکه جام جم، “کجا بريم” دربرنامه تلويزيوني “مردم ايران سلام” شبکه ۲، مجري برنامه راديويي “گردش و ورزش”، کارگرداني و تهيه کنندگي مستندهاي “جهانگردي به جاي نفت”، “اسب در ايران”، “طبيعت ايران مرکزي”، مستند ۲۶ قسمتي “طبيعت نصف جهان”، “توازن – طبيعت اطراف تهران” و فعاليت  در مجلات و روزنامه هاي مختلف به مدت بيست سال از جمله سردبيري  مجله ايران شناسي “گردش”، سردبيري مجله ايران شناسي SILK ROUD به زبان انگليسي، سردبيری مجله “شکار و طبيعت” و سردبيري  مجله جهانگردان، و سردبيری و صاحب امتيازی مجله “طبيعت” ديده مي شود.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو