باحضور دکتر همتی/مراسم معارفه رئیس جدید اداره امور شعب استان سیستان و بلوچستان برگزار شد 
چاپ 

باحضور دکتر همتی/مراسم معارفه رئیس جدید اداره امور شعب استان سیستان و بلوچستان برگزار شد

با حضور دکترعبدالناصر همتی مدیر عامل بانک ملی ایران ، مراسم معارفه و تودیع روسای جدید و سابق اداره امور شعب استان سیستان و بلوچستان برگزارشد .

در این مراسم که برات کریمی عضو هیات مدیره ، حسین بارانی مدیر امور شعب منطقه دو کشور ، هومن رضا مدنی شاهرودی رئیس اداره کل حوزه مدیریت و همچنین مسئولان و کارکنان اداره امور شعب استان سیستان و بلوچستان و جمعی از مسئولان استانی و محلی برگزار شد ، ضمن معرفی وحیدرضا صمدزاده به سمت رئیس جدید اداره امور استان سیستان و بلوچستان ، از تلاش های رحمت اله طیبی رئیس سابق این اداره امور شعب تقدیر شد .

دکتر همتی در این مراسم با تقدیر از تلاش ها و اقدامات اثر گذار مسئولان و کارکنان اداره امور شعب استان سیستان و بلوچستان ، به مشکلات و محدودیت های این استان اشاره کرد و گفت : براساس توافقی که با مسئولان استانداری صورت گرفته است ، بانک ملی ایران آماده کمک به توسعه اقتصادی صادرات محور استان سیستان و بلوچستان می باشد .

وی از پیگیری نحوه حمایت سیستم بانکی برای رشد و توسعه استان سیستان و بلوچستان در جلسات شورای هماهنگی بانک های کشور خبر داد و گفت : برای رشد و توسعه اقتصادی استان سیستان و بلوچستان باید اقدامات اساسی انجام شود و سیستم بانکی آماده کمک در این زمینه می باشد .

مدیر عامل بانک ملی ایران با اشاره به بودجه سال آینده دولت و کاهش اساسی اتکای آن به درآمدهای نفتی ابراز داشت : باید از این فرصت در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و تقویت بخش های واقعی اقتصاد ، استفاده بهینه کرد چون تنها در این صورت است که می توان به رشد اقتصادی نائل شد .

به گفته وی ، استان سیستان و بلوچستان پتانسیل های خوبی برای صادرات به کشورهای همسایه دارد که می تواند منجر به کاهش بیکاری و رشد وتوسعه استان شود .

دکتر همتی با اشاره به برنامه دولت برای دستیابی به رشد اقتصادی ۵ درصدی در سال آینده عنوان داشت : برای تحقق این امر باید بخش پولی و مالی کشور مورد حمایت قرار گیرد .

وی با انتقاد از پاره ای رقابت های ناسالم در سیستم بانکی اظهار داشت : این رقابت های ناسالم باعث افزایش قیمت تمام شده پول و کاهش قدرت پرداخت تسهیلات بانک ها با نرخ های پایین تر می شود که خوشبختانه با سیاست های دولت محترم ، انضباط مناسبی در شبکه بانکی ایجاد شده است .

دکتر همتی در پایان ضمن تقدیر از تلاشهای موثر رئیس سابق اداره امور شعب استان سیستان و بلوچستان گفت : آقای طیبی دارای کارنامه مناسب و مطلوبی هستند که با اخلاق خوب خود توانستند اعتماد مسئولان و مردم استان را به نحواحسن جلب کنند .

وی افزود : آقای صمد زاده به عنوان رئیس جدید اداره امور شعب استان سیستان و بلوچستان با توجه به تجربیات و توانمندی ها و بومی بودن ، ان شاء الله این روند مطلوب را با جدیت ادامه خواهند داد .

در ادامه دکتر زهرا اربابی معاون استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به نقش موثر بانک ها در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی گفت : باتوجه به شرایط خاص اقتصادی استان لازم است بانک ها در راستای تحقق قابلیت های استان و ایجادشرایط آسان و روان کسب و کار ، تسهیلات ویژه ای برای فعالان اقتصادی در نظر بگیرند.

رئیس جدید اداره امور شعب استان سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم به تشریح برنامه های کاری خود در ۴ محور جذب منابع ، پرداخت تسهیلات ، کاهش مطالبات معوق و افزایش سود آوری پرداخت .

صمد زاده گفت : با تلاش و همت مدیران و کارکنان اداره امور شعب استان سیستان و بلوچستان ، اقدامات اساسی در زمینه های افزایش نرخ موثر تسهیلات ، افزایش منابع ارزان قیمت ، مشارکت حداکثری در طرح های مولد و نیمه تمام ، تعیین تکلیف اموال تملیکی و … انجام خواهد شد .

رئیس سابق اداره امور شعب استان سیستان و بلوچستان نیز در مراسم مذکور با ارائه گزارش عملکرد از دوره مسئولیت کاری خود ابراز داشت : حمایت مدیران و تلاش کارکنان در این استان بستر ساز ارائه کارنامه ای درخشان در سطح بانک بوده است .

طیبی گفت : میانگین رشد ماهانه ۷۹ر۱ درصدی منابع ، ۱۵۹ درصد کاهش مطالبات معوق ، رشد پرداخت حدود ۰۸ر۲ درصد تسهیلات به صورت ماهانه ، رشد سیستم های الکترونیک ، افزایش ۲ درصدی سهم بازار ، پاسخگویی مناسب به مردم استان و کمک به طرح های تولیدی از جمله مهمترین فعالیت های صورت گرفته در این مدت بوده است .

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو