آلودگی هوا مرگ تدریجی است 
چاپ 

آلودگی هوا مرگ تدریجی است

loodذرات با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون تا اعماق ریه افراد رسوخ می کند و باید هر چه سریعتر برای کاهش آلودگی هوا فکری کنیم.

چمران: مرگ تدریجی بر مردم تهران مستولی شده استرییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه آلودگی هوا مانند مرگ تدریجی است که نسل‌های آینده را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد گفت: تصمیماتی که برای کاهش آلودگی هوا گرفته می شود باید منطبق بر راهکارهای عملی و علمی نظیر گسترش و توسعه حمل و نقل عمومی باشد؛ غیر از این با راهکارهای مقطعی ره به جایی نمی بریم.  

به گزارش ایسنا، مهدی چمران در آغاز دویست و هفدهمین جلسه شورا با اشاره به تعطیلی مدارس به واسطه آلودگی هوا افزود: آلودگی هوا مرگ تدریجی است که بر سر مردم تهران سایه افکنده و این آلودگی همه را در بر می گیرد و کسی را جا نمی گذارد.  

وی ادامه داد: امروز و فردا مدارس با تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوا تعطیل اعلام شده؛ اما باید متذکر شویم که با تعطیلی مدارس ره به جایی نمی بریم.  

چمران افزود: آلودگی هوا توسط همه ساکنان شهر استنشاق می شود، آلودگی که بر نسل‌های آینده ما نیز تاثیر گذار خواهد بود همچنانکه بر میزان هوش و جسم آنان تاثیر خود را خواهد داشت

 

وی ادامه داد: در حالی که با شیوع یک بیماری و مرگ چندین نفر اذهان متوجه آن می شوند باید گفت آلودگی هوا مرگ ناپیدایی است که متاسفانه از آن غافل ماندیم و فکر می کنیم خبری نیست حال آنکه خبری هست، مرگ تدریجی بر مردم تهران مستولی شده است.  

رییس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: ما به جای پرداختن به راهکارهای اساسی به راه حل‌هایی می پردازیم که تا به این جا چندان کارایی نداشته نظیر تعویض بنزین در حالی که چاره اصلی ریشه کن شدن آلودگی هوا در ۱۸ راهکار عملیاتی بیان شده که اولین و مهمترین آن توسعه حمل و نقل عمومی است.  

چمران افزود: ذرات با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون تا اعماق ریه افراد رسوخ می کند و باید هر چه سریعتر برای کاهش آلودگی هوا فکری کنیم.  

رییس شورای اسلامی شهر تهران همچنین به تعطیلی یک هفته ای معادن شن و ماسه با تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوا اشاره کرد و گفت: بعد از پیگیری‌های فراوان اعضای شورا از جمله آقای حافظی و حقانی و نیز دوستداران و فعالان محیط زیست و هشدارهای فراوان، اعضای کمیته اضطرار به این جمع بندی رسیدند که این معادن تنها یک هفته تعطیل شود، فکر می کنید با تعطیلی یک هفته ای این معادن هنر کردید!  

وی افزود: اجازه نامه این معادن سال‌ها است که پایان پذیرفته و حتی کمیسیون ماده ۲۰ درباره آن رأی صادر کرده اما واقعا علاج کار تعطیلی یک هفته ای این معادن بوده است ؟! معادنی که طبیعت و ژئودزی زمین را تغییر دادند، هر روز میلیون‌ها تن گرد و غبار را به ریه مردم شهر تزریق می کنند و آسیب‌های فراوان به مردم و محیط زیست وارد می کنند آیا تنها یک هفته باید تعطیل شوند.  

بر اساس گزارش سایت شورای شهر تهران، چمران تاکید کرد: امیدوارم این سخن ما به گوش مسئولان برسد و من درخواستم از آقایان حافظی و حقانی و دیگر اعضای شورا این است که خسته نشوند و دست از تلاش برندارند تا این معادن به کل تعطیل شوند.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو