جریمه ورود به طرح ترافیک، ساعتی ٢٠ هزار تومان 
چاپ 

جریمه ورود به طرح ترافیک، ساعتی ٢٠ هزار تومان

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اعلام این‌که تاکنون جریمه‌های ورود به محدوده زوج و فرد ارشادی بود، گفت:  از اول دی‌ماه ورود به محدوده زوج و فرد ۲۰‌ هزارتومان جریمه دارد.

به گزارش مهر، تیمور حسینی، دیروز تأیید کرد که هیچ راننده‌ای تاکنون به دلیل ورود غیرقانونی به محدوده زوج و فرد توسط دوربین‌ها جریمه نشده است. او گفت: از ۲۲ فروردین‌ماه امسال دوربین‌های ثبت تخلف در محدوده زوج و فرد فعال شده بود، اما به دلایل مختلف ازجمله نیاز به اطلاع‌رسانی ویژه همه استفاده‌ کنندگان از وسایل نقلیه و تعیین سقف جریمه ورود به محدود زوج و فرد، اعمال جریمه برای خودروهای متخلفی که بنا به هر دلیلی وارد این محدوده می‌شوند، صورت نمی‌‌گرفت اما با انجام زیرساخت‌های مختلف از اول دی‌ماه امسال دوربین‌های ثبت تخلف برای خودروهایی که فاقد مجوزهای لازم برای ورود به محدوده طرح هستند، جریمه ۲۰‌هزارتومانی را لحاظ خواهد کرد.

حسینی ادامه داد: این قبوض به صورت پیامک یا به صورت تسلیمی به رانندگان پرداخت شده بود و بیشتر جنبه اطلاع‌رسانی داشت.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تصریح کرد: روزانه بین ۱۵۰ تا ۲۰۰‌ هزار ورود غیرمجاز به محدوده زوج و فرد انجام می‌شود و انتظار می‌رود عدد ورود غیرمجاز به محدوده زوج و فرد از اول دی‌ماه با توجه به درنظر گرفتن جریمه ریالی کاهش پیدا کند.

وی گفت: هیچ نوع فعالیتی نمی‌تواند مجوز برای تردد در محدوده‌های مختلف ترافیکی را شامل شود تنها مجوز ورود به محدوده زوج و فرد درهمه روزها درحال حاضر داشتن مجوز طرح ترافیک است.

حسینی افزود: نزدیک به ۵۰‌درصد ورودهای غیرمجاز به محدوده زوج و فرد بنا بر آماری که همکاران بنده اعلام کردند، از ۱۰ معبر اصلی اتفاق می‌افتد.

 

او با اعلام این‌ که معابر بزرگراهی در بزرگراه شهید فیاض، همت، امام علی و سبلان جزو محدوده‌های پرتخلف برای ورود به محدوده زوج و فرد هستند، خاطرنشان کرد: سعی داریم در این نقاط کار بیشتر و فیلترهای کنترلی قوی‌تری را اعمال کنیم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اعلام این‌که طرح زوج و فرد ۲ منظوره است، گفت: این ممنوعیت تردد هم برای کنترل ترافیک اعمال می‌شود و هم سعی داریم با ممنوع‌کردن تردد خودروها در کاهش آلودگی هوا نیز سهمی داشته باشیم.

حسینی گفت: از آنجایی که تا چند وقت دیگر ثبت‌نام برای طرح ترافیک ‌سال ۹۵ اعمال می‌شود و شهرداری و پلیس راهور برای کنترل محدوده طرح و همچنین کاهش میزان آلایندگی برنامه‌های ویژه‌ای را در دستور کار دارد، اما از همین‌جا اعلام می‌کنم تا جایی که بنده اطلاع دارم، کیفیت صدور مجوز ورود به طرح ترافیک در‌ سال ۹۵ نسبت به‌ سال ۹۴ هیچ تغییری نکرده و با همین کیفیت به متقاضیان ارایه خواهد شد.

او در پاسخ به پرسشی درباره چگونگی کنترل مبادی پرتخلف برای ورود به محدوده زوج و فرد بیان کرد: دوربین‌ها قابلیت ثبت تخلف ورود به محدوده زوج و فرد را دارند. نیازی به هیچ سازوکار ویژه و یا استفاده از نیروی فیزیکی و افزایش توان فیزیکی در این معابر نیست. فقط رانندگان مطلع باشند از ابتدای دی‌ماه دوربین‌های ثبت تخلف به ازای هر ساعت ورود در محدوده زوج و فرد جریمه ۲۰‌هزارتومانی را برای خودروهای متخلف اعمال می‌کنند.

 

 

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو