شاخص کیفی هوای پایتخت در مرز هشدار 
چاپ 

شاخص کیفی هوای پایتخت در مرز هشدار

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: شاخص کیفیت هوای تهران با توجه به بارش برف و باران و کاهش میزان غلظت تمامی آلاینده های جوی، در شرایط ناسالم برای گروه های حساس و در مرز شرایط هشدار قرار گرفت.

محمد رستگاری در گفت وگو با ایرنا افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به هشت صبح امروز، بر روی عدد ۱۵۰ و در آستانه ورود به شرایط ناسالم برای همه افراد قرار دارد.

شاخص کیفیت هوای تهران در روز گذشته با قرار گرفتن بر روی عدد ۱۶۲ در شرایط ناسالم برای همه افراد(وضعیت قرمز و هشدار) قرار داشت.

وی خاطرنشان کرد: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون، نسبت به روز گذشته با ۱۲ عدد کاهش بر روی عدد ۱۵۰ و در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

رستگاری با اشاره به کاهش میزان غلظت آلاینده های منواکسیدکربن از ۳۶ به ۲۷ نسبت به روز گذشته تصریح کرد: میزان غلظت ذرات کمتر از ۱۰ میکرون نیز از ۸۲ به ۷۰ افزایش یافته است.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاه سوهانک با ۱۸۹، فرمانداری شهر ری با ۱۷۵ و دانشگاه شهید بهشتی با ۱۷۰ آلوده ترین نقاط جوی تهران در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

وی خاطرنشان کرد: ایستگاه پاسداران با شاخص عددی ۶۶ نیز سالم ترین منطقه شهر تهران در این مدت بود.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران به افراد مبتلا به بیماری های قلبی و تنفسی، سالمندان و کودکان توصیه کرد تا از فعالیت و تردد غیرضروری در مناطق آلوده سطح شهر خودداری کنند.

شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.

بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

 

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو