88 درصد مردم میوه و سبزیجات نمی‌خورند 
چاپ 

۸۸ درصد مردم میوه و سبزیجات نمی‌خورند

sabz۸۸ درصد مردم میوه و سبزیجات نمی‌خورندطبق آخرین آمارها ۸۸ درصد از مردم ۱۵ تا ۶۴ سال کمتر از ۵ سهم از میوه و سبزیجات استفاده می‌کنند.

احمد کوشا رئیس اداره بیماری‌های غیر واگیر وزارت بهداشت در خصوص مصرف پایین میوه و سبزیجات بیان کرد: طبق آخرین آمارها درسال ۹۰ ،‌۸۸.۱ درصد از مردم ۱۵ تا ۶۴ سال کمتر از ۵ سهم از میوه و سبزیجات استفاده می‌کنند.

وی افزود: استان‌های چهار محال و بختیاری، خراسان شمالی و کرمانشاه به ترتیب ۹۹.۵ ، ۹۸.۱ ، ۹۷.۱ درصد از مردم از میوه و سبزیجات به اندازه کافی مصرف نمی‌کنند.

کوشا عنوان کرد: بیماری‌های غیر واگیر باعث مرگ بیش از ۷۰ درصد از مردم می‌شود که در بررسی علت آن به شیوه زندگی غلط مردم پی بردیم. کم تحرکی، کاهش فعالیت فیزیکی،‌ سکون و چاقی روز به روز در حال افزایش است همچنین مصرف میوه و سبزیجات هر روز کاهش می‌یابد و جای خود را به تنقلات و غذاهای چرب و پر نمک می‌دهد.

وی ادامه داد: شیوع کم تحرکی بین افراد ۱۵ تا ۶۴ سال در سال‌های ۸۷، ۸۸ و ۹۰ به ترتیب ۳۸.۱، ۳۹ و ۴۰.۱ درصد بوده است.  استان فارس در بین تمامی استان‌ها با ۵۳.۹ درصد صدرنشین جدول کم تحرکی در ایران است پس از آن نیز بوشهر و سیستان و بلوچستان در جدول قرار می‌گیرند.

 

رئیس اداره بیماری‌های غیر واگیر وزارت بهداشت اظهار کرد: شیوع چاقی که از جمله مهم‌ترین علت بیماری‌های قلبی عروقی است در افراد ۱۵ تا ۶۴ سال در سال های ۸۷، ۸۸، ۹۰ به ترتیب ۱۴.۹ ، ۱۵.۲ و ۱۶.۸۴ است که بدترین وضع به شهرهای مازندران، قم و گلستان اختصاص دارد.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو