ناگفته های مهمی از آب معدنی دماوند افشا شد/آ لودگی با منشأ “فاضلاب انسانی” 
چاپ 

ناگفته های مهمی از آب معدنی دماوند افشا شد/آ لودگی با منشأ “فاضلاب انسانی”

 

 

aabدر پی تشکیل کنفرانس خبری توسط مسؤولان دماوند که در آن مدعی سلامت محصولات خود شدند، رئیس سازمان غذا و دارو ، ناگفته های مهمی از این پرونده را افشا کرد.

آلودگی به فاضلاب انسانی علت پلمب آب معدنی دماوند بود/ اسناد آلودگی آب به میکروب ایکولای در آزمایشگاه مرجع وزارت بهداشت موجود است عصر ایران – ماجرای توقیف و پلمب خط تولید آب معدنی دماوند وارد مرحله جدیدی شد.

بعد از غیر بهداشتی اعلام شدن آب معدنی دماوند از سوی وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو، مدیران کارخانه آب معدنی دماوند در یک نشست خبری در جمع خبرنگاران با رد هرگونه آلودگی در آب های آشامیدنی این شرکت تمامی موارد مطرح شده را یک سوء تفاهم نامیدند.

میشل راسکائو مدیر عامل این کارخانه درباره نتایج آزمایش های آبهای آشامیدنی دماوند گفت: دماوند هیچ گونه نتیجه رسمی از آزمایش های سازمان غذا و دارو دریافت نکرده است و این درحالی است که مدیران شرکت دماوند در اقدامی جداگانه محصولات خود را به آزمایشگاه های معتبر داخلی و خارجی سپرده اند و از آنها تأییدیه دریافت کرده اند.

مدیر عامل شرکت دماوند افزود: تذکر شفاهی سازمان غذا و دارو منجر به سوء برداشت برای مدیران شرکت دماوند شد و به این ترتیب شرکت مجبور به توقف خط تولید برای ۳۰روز شد.

پس از بیان این اظهارات از سوی مدیران آب معدنی دماوند دکتر رسول دیناروند معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو در گفت و گو با عصر ایران  با تاکید دوباره بر آلوده بودن آب های تولیدی این شرکت در آزمایش های انجام گرفته از سوی این اداره گفت: در آزمایش هایی که در شهریور ماه بر روی آب های تولیدی این شرکت انجام شد  مشخص گردید که آب های این شرکت به میکروب “سودوموناس” آلوده است

وی  ادامه داد: وقتی نتیجه آزمایشات وجود چنین میکروبی را  در آب های تولیدی نشان دهد این یعنی شرایط تولید مشکل داشته و باید به سرعت اصلاح شود و لذا به همین منظور دستور توقیف این محصول داده شده و اعلام گردید تا هرچه سریع تر مسؤولان این شرکت نسبت به رفع آلودگی های میکروبی اقدام کنند.

وی ادامه داد: علی رغم ارائه دستور توقف تولید این شرکت دستور فوق را به خوبی اجرا نکرده و اقدام به توزیع محصولات خود در بازار نمود که در نهایت دستور پلمب خط تولید صادر شد.

آلودگی  به فاضلاب انسانی از سوی آزمایشگاه تایید شد

رئیس سازمان غذا و دارو ادامه داد:  بعد از مدتی مسؤولان این شرکت به ما اعلام کردند که مشکلات مرتفع شده و آماده تولید هستیم که دوباره بازرسان ما با حضور در کارخانه اقدام به نمونه گیری از آب کردند که متاسفانه این بار وجود میکروب ایکولای در چاه  منشاء تولید آب این کارخانه از سوی آزمایشگاه تشخیص داده شد.

وی ادامه داد: وجود میکروب ایکولای در آب نشان دهنده آلوده بودن  آب به  فاضلاب انسانی است و لذا بعداز مشخص شدن این نتایج سریعا پروانه تولید آب معدنی دماوند تعلیق شده و این شرکت ملزم به طی فرایندهای میکروب زدایی گردید.

رئیس سازمان غذا و دارو ادامه داد: هم اکنون نیز بعد از پاکسازی خط تولید و اصلاحات دیگر فقط اجازه تولید آب آشامیدنی و نه آب معدنی به این شرکت داده شد.

دکتر دیناروند در پاسخ به پرسش عصر ایران مبنی بر اینکه آب معدنی چه فرقی با آب آشامیدنی دارد گفت: در تولید آب معدنی به دلیل داشتن سرچشمه سالم تصفیه ای انجام نمی شود ولی در آب آشامیدنی باید حتما تصفیه آب و سالم سازی انجام شود .

دکتر دیناروند در پایان خاطر نشان کرد: تمامی مکاتباتی که با مسئولان شرکت آب معدنی دماوند انجام گرفته است  و همچنین نتایج آزمایش های انجام شده در این آب ها به طور مستند در آزمایشگاه مرجع وزارت بهداشت موجود است و به زودی در اختیار خبرنگاران قرار خواهد گرفت.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو