کاپیتان پرسپولیس در خانه ابدی آرام گرفت 
چاپ 

کاپیتان پرسپولیس در خانه ابدی آرام گرفت

مراسم تشییع و تدفین پیکر مرحوم هادی نوروزی امروز شنبه با استقبال تاریخی مردم مازندران و اهالی ورزش در روستای کپورچال برگزار شد و کاپیتان جوان سرخپوشان و مرد شماره ۲۴ این تیم در خانه ابدی آرام گرفت.

به گزارش مهر از بابل، مراسم تشییع پیکر مرحوم هادی نوروزی کاپیتان ۳۰ ساله تیم فوتبال پرسپولیس که بامداد پنجشنبه به علت ایست قلبی دار فانی را وداع گفته بود، امروز شنبه در شهر بابل و روستای کپورچال برگزار شد و پیکر این بازیکن خوشنام در خانه ابدی آرام گرفت.

گزارش کامل مهر از فضای شهر بابل و روستای کپورچال را در زیر می خوانید:

* حضور پرسپولیسی ها در اولین ساعات صبح

درحالی که ساعتی تا شروع این مراسم باقی مانده است برخی بازیکنان پرسپولیس خود را به بابل رسانده اند تا در مراسم خاکسپاری کاپیتانشان شرکت کنند. با این حال کاروان اصلی سرخپوشان نتوانست به خاطر ازدحام جمعیت به ورزشگاه برسد.

* کاپیتان باغیرت – ۲۴ ابدی

شرکت کنندگان در مراسم تشییع و تدفین پیکر مرحوم هادی نوروزی پلاکاردهایی در دست دارند که روی آن شماره ۲۴ این بازیکن حک شده و نوشته شده است: کاپیتان با غیرت پرسپولیس – ۲۴ ابدی

 

* بهار نارنج بی تو عطری ندارد

برخی پلاکاردها هم دل نوشته های هواداران و علاقه مندان را شامل می شود. یکی از این مطالب با عنوان :« بهار نارنج بی تو دیگر عطری ندارد» است. بابل به شهر بهار نارنج معروف است.

* استقبال تاریخی مازندرانی ها

درحالی که پیکر هادی نوروزی به ورزشگاه رسیده بود نزدیک به ۱۵ هزار نفر در ورزشگاه هفت تیر و خیابان های اطراف حضور داشتند و به عزاداری پرداختند. ازدحام جمعیت به قدری بود که حرکت را سخت و دشوار کرده بود.

* لیدرهایی با نام نوروزی

لیدرهای باشگاه پرسپولیس نیز با پیراهن های ورزشی مشکی که پشت آن نام نوروزی قید شده بود در این مراسم حضور دارند. پرسپولیسی ها زودتر از سایرین خود را به بابل رسانده اند تا با کاپیتان تیمشان وداع کنند.

* تذکر برای جلوگیری از فاجعه ای دیگر

ازدحام جمعیت به قدری بود که کنترل آن از دست ماموران انتظامی خارج شد. بیش از ۱۰ هزار نفر با حضور در ورزشگاه هفت تیر بابل در این مراسم شرکت کردند که تعدادی از آنها روی فنس ها و محل های ناامن ورزشگاه مستقر شده بودند. همین امر باعث شد تا مسئولان برگزاری به هواداران تذکر دهند تا از روی محل های ناامن پایین بیایند تا فاجعه دیگری رخ ندهد. سالها پیش در ورزشگاه شهید متقی ساری ازدحام تماشاگر و فرو ریختن بحشی از ورزشگاه فاجعه ای را رقم زده بود.

 

* « مار بمیره مار»

در مراسم تشییع کاپیتان متعصب پرسپولیس مادرانی حضور دارند که اگرچه با دنیای مستطیل سبز چندان آشنا نیستند اما در سوگ جوان نام آشنای فوتبال ایران بر سر و سینه می زنند و می گویند « مار بمیره مار». یعنی الهی مادر فدایت شود.

 

* آخرین وداع با کاپیتان در رختکن

ازدحام جمعیت داخل ورزشگاه آنقدر زیاد بود که تشییع کنندگان ناچار شدند پیکر هادی نوروزی را به رختکن ببرند. در این لحظات بازیکنان پرسپولیس داخل رختکن رفتند و برای آخرین بار با کاپیتانشان در رختکن خداحافظی کردند.

 

* درخواست محسن بنگر از تشییع کنندگان

درحالی که تشییع کنندگان قصد داشتند پیکر مرحوم نوروزی را از رختکن خارج کنند ازدحام جمعیت این اجازه را به آنها نداد و مجبور شدند دقایق طولانی در رختکن بمانند. محسن بنگر مدافع سرخپوشان میکروفن ورزشگاه را در دست گرفت و از مردم خواست ورزشگاه را ترک کنند تا بتوانند پیکر نوروزی را به بیرون بیاورند اما تا لحظه ارسال خبر این اتفاق رخ نداده است.

 

* بابل غرق در عزا و ماتم

حضور پرتعداد بابلی ها که شهرشان را غرق در سوگواری و ماتم کرده اند فضای این مراسم را دگرگون کرده است. علاوه بر بابل، بسیاری از شرکت کنندگان از شهرهای مختلف استان مازندران خود را به این شهر رسانده بودند تا در مراسم تشییع کاپیتان پرسپولیس شرکت کنند.

 

* آخرین دور افتخار در ورزشگاه بابل

پیکر هادی نوروزی پس از تشییع در ورزشگاه هفت تیر بابل روی دستان همبازیانش به رختکن منتقل شد و پس از آنکه ازدحام جمعیت کمتر شد، پیکر وی به میدان کیاکلا منتقل شد تا از آنجا به سمت روستای کپورچال زادگاه نوروزی تشییع شود.

 

* دایی و کریمی هم به بابل رسیدند

بسیاری از چهره های ورزشی و اهالی فوتبال هم امروز خود را به بابل رساندند تا در مراسم تشییع پیکر هادی نوروزی شرکت کنند. علی دایی به همراه بهزاد غلامپور در این مراسم حضور دارند. علی کریمی، حمید استیلی، احمدرضا عابدزاده و … نیز از جمله شرکت کنندگان در این مراسم هستند.

 

* درخواست پرسپولیسی ها از مردم

ازدحام جمعیت در روستای کپورچال به گونه ای است که اجازه تدفین و خاکسپاری پیکر کاپیتان پرسپولیس را نمی دهد. مسئولان باشگاه پرسپولیس از مردم خواسته اند تا با فراهم کردن فضا اجازه خاکسپاری را بدهند اما تا لحظه ارسال خبر این امر میسر نشده است.

 

* دیوار محل خاکسپاری فرو ریخت

ازدحام جمعیت باعث شد زمانی که برگزار کنندگان قصد تدفین پیکر هادی نوروزی را داشتند دیوار کناری آرامگاه ابدی او ریزش کند. این اتفاق در شرایطی رخ داد که برخی شرکت کنندگان نزدیک این دیوار بودند و به احتمال زیاد برخی مصدوم شده ا ند.

 

پیکر کاپیتان به خاک سپرده شد

مراسم تدفین و خاکسپاری کاپیتان فقید تیم فوتبال پرسپولیس بعدازظهر امروز انجام شد.  علی اکبر طاهری،  مصطفی قنبرپور و تعدادی از مسوولان و مدیران باشگاه با هر مشکلی که بود خودشان را به پیکر هادی نوروزی رسانده و با او وداع کردند.

 

* فریاد «هادی با تعصب» در میان اشک و اندوه

جمعیت حاضر در مراسم تدفین مرحوم هادی نوروزی با سردادن شعارهایی آخرین وداع را با کاپیتان سرخپوشان انجام دادند. فریادهای «هادی با تعصب» هنگامی که پیکر او در حال دفن بود با اشک و ناله شرکت کنندگان همراه بود.

 

* آخرین وداع علی دایی با هادی

علی دایی که به همراه برخی اعضای کادر فنی صبای قم خود را به روستای کپورچال رسانده بود در آخرین لحظات کنار پیکر مرحوم هادی نوروزی حاضر شد و آخرین وداع را با وی انجام داد.

 

درباره نویسنده

14841مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو