دومین دیدار کری و ظریف در نیویورک 
چاپ 

دومین دیدار کری و ظریف در نیویورک

1443278811371_hamid forootan (6 of 8)

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا و محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران بعدازظهر روز جمعه به وقت نیویورک برای گفت‌وگو درباره اجرای توافق هسته‌ای با یکدیگر دیدار کردند.

در این ارتباط خبرگزاری رویترز در خبری نوشت: وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد جان کری وزیر امور خارجه آمریکا و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران روز جمعه برای گفت‌وگو در خصوص اجرای توافق هسته‌ای با یکدیگر دیدار کردند.

به گزارش یمین نیوز به نقل از خبرگزاری صداوسیما در ادامه این بیانیه آمده است: کری و ظریف این دیدار را در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد انجام دادند.

این دومین دیدار ظریف و کری بعد از توافق هسته‌ای وین در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک است.

ظریف و کری در روز چهارم مهرماه سال جاری نیز در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل صورت با یکدیگر دیدار کرده بودند.

گفت‌وگو در مورد اجرای برجام یکی از محورهای اساسی این دیدار بود.

وزیر خارجه کشورمان در روز پنج مهرماه در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما در ارتباط با دیدارش با جان کری، وزیر خارجه آمریکا خاطرنشان کرد: در این دیدار موضوع اصلی بحث اجرای برجام بود. در این ملاقات در مورد برخی از اظهاراتی که در فضای سیاسی آمریکا در چند وقت اخیر از سوی افراد مختلف از جمله دولت آمریکا مطرح شده بود، اظهار نگرانی و تاکید کردیم این اظهارات می‌تواند زمینه را در مسیر اجرای برجام همراه با اعتمادسازی ناهموار کند.

وی گفت: در این دیدار در مورد ضرورت اجرای تعهدات و نحوه اجرای تعهدات از جمله برداشتن تحریم‌ها بحث و گفت‌وگو شد و طرف آمریکایی این اطمینان را داد که خود را موظف به اجرای تعهداتش می‌داند.

وی در پاسخ به این سوال که برخی از مقامات آمریکایی و رسانه‌های غربی اعلام کردند که در دیدار شما و جان کری در مورد مباحث منطقه‌ای از جمله سوریه بحث و گفت‌وگو شده است؟ تصریح کرد: همان طور که قبلا گفته‌ایم مذاکرات ما با ایالات متحده آمریکا منحصرا در چارچوب بحث هسته‌ای است و در مورد سایر موضوعات گفت‌وگو نمی‌کنیم. گاهی از طرف مقابل ممکن است این مسایل مطرح شود ولی همان طور که گفتم مذاکرات ما منحصرا در چارچوب بحث هسته‌ای است و ما در مورد سوریه و سایر بحث‌های منطقه‌ای مذاکره‌ای نداشته‌ایم.

درباره نویسنده

15425مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو