ستاد ویژه پیگیری واقعه منا به ریاست رییس‌جمهور تشکیل شد دستور روحانی جهت ادامه پیگیری‌ها، تسهیل و سرعت در انتقال قربانیان و مصدومان فاجعه منا 
چاپ 

ستاد ویژه پیگیری واقعه منا به ریاست رییس‌جمهور تشکیل شد دستور روحانی جهت ادامه پیگیری‌ها، تسهیل و سرعت در انتقال قربانیان و مصدومان فاجعه منا

kjh

 

جلسه ستاد ویژه پیگیری واقعه منا بلافاصله پس از بازگشت رییس جمهور از سفر به مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، به ریاست حجت الاسلام والمسلمین روحانی تشکیل شد.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در این جلسه که با حضور همه اعضای این ستاد برگزار شد، پس از استماع آخرین گزارش‌ها و بررسی نتایج پیگیری‌ها و عملکرد دستگاه‌های مسوول، دستوراتی برای ادامه کار ستاد صادر کرد.

وی تسریع در انتقال پیکر مطهر جانباختگان این فاجعه را اولویت نخست همه دستگاه‌های مرتبط عنوان کرد و خواستار به کارگیری همه ظرفیت‌ها و امکانات کشور و ادامه پیگیری‌های لازم اجرایی و حقوقی و همچنین مذاکرات با مقامات عربستان سعودی در این راستا شد.

رییس جمهور، روشن شدن دقیق امور مفقودان حادثه و پیگیری وضعیت تک تک آنان را از دیگر وظایف ویژه اعضای ستاد عنوان کرد و گفت: لازم است دستگاه دیپلماسی کشور تمام تلاش خود را برای تقویت همکاری عربستان سعودی با بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج بکار گیرد و امیدواریم با تلاش همه دستگاه‌های مرتبط، انتقال پیگیری جانباختگان و مصدومان با نهایت سهولت و سرعت انجام گیرد تا مرهمی بر آلام مصدومان و خانواده های عزیز جانباختگان باشد.

روحانی همچنین تاکید کرد: پیش بینی‌های لازم، تنظیم دقیق برنامه‌ها و حداکثر تسهیلات لازم برای بازگشت حجاج کشورمان نیز صورت پذیرد.

در این جلسه همچنین دستگاه‌های مرتبط با اعزام و بازگرداندن حجاج آمادگی خود را برای تسریع در انتقال حاجیان و پیکرهای قربانیان واقعه منا و مصدومان اعلام کردند.(منبع ایسنا)

درباره نویسنده

15304مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو