هشدار مدیریت بحران: احتمال وزش دوباره تندباد درتهران 
چاپ 

هشدار مدیریت بحران: احتمال وزش دوباره تندباد درتهران

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با بیان اینکه تندباد دیشب تلفات جانی نداشت گفت: این حادثه تنها سه مصدوم در پی داشت که براساس اعلام اورژانس به صورت سرپایی مداوا شدند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره به پیش بینی هواشناسی از احتمال وزش دوباره تندباد، رگبار و رعد و برق و افزایش گرد و غبار امروز در تهران خبر داد و از شهروندان خواست نسبت به اخطارهای لازم توجه کافی داشته باشند.

هادی رحمتی در گفت و گو با ایرنا با اشاره به جنس خاک در فصل تابستان افزود: در صورت وقوع رگبار با توجه به نفوذپذیری کم خاک احتمال ایجاد روان آب و سیلاب در استان وجود دارد.

وی با اشاره به خطرات ناشی از وقوع سیل و تندباد از مردم خواست به اقدام پیشگیرانه ای که توسط هواشناسی و مدیریت بحران اعلام می شود توجه کافی کنند.

رحمتی افزود: شهروندان با توجه به وضعیت هوا از استقرار در کنار مسیل ها و رودخانه ها اجتناب کنند ضمن اینکه در این شرایط از کنار ساختمان های نیمه کاره یا سازه هایی که داربست دارند عبور نکنند.

وی همچنین از مردم خواست وسایل معلق موجود در بالکن ها و پشت بام خانه های خود را که احتمال پرتاب آن ها با وزش باد وجود دارد را ثابت و محکم نگهداری کنند.

 

اداره کل هواشناسی استان تهران روز گذشته ضمن هشدار اعلام کرد: با توجه به وقوع رگبار، آذرخش و وزش باد شدید در روز سه شنبه و لزوم جلوگیری از خسارات احتمالی ناشی از طغیان مسیل ها و رودخانه ها در استان تهران، شهروندان از اسکان در حریم رودخانه ها خودداری کنند.

 

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو