راهبرد جدید اوباما /آمريکا در پي به دست آوردن موافقت ايران در جنگ عليه داعش 
چاپ 

راهبرد جدید اوباما /آمريکا در پي به دست آوردن موافقت ايران در جنگ عليه داعش

oobbا

اوباما می خواهد همه مشکلات موجود در منطقه خاورمیانه قبل از پایان یافتن دوره ریاست جمهوری وی در سال ۲۰۱۷ حل و فصل شود.

آمریکا در پی به دست آوردن موافقت ایران برای شرکت در جنگ علیه داعش است.

به گزارش  یمین نیوز ازانتخاب، نشریه آمریکایی وال استریت ژورنال اعلام کرد واشنگتن تلاش می کند درگیری هایی که در منطقه وجود دارد بر اساس تدوین راهبرد جدید برای منطقه خاورمیانه(غرب آسیا) حل و فصل شود.

دولت آمریکا به دنبال تدوین راهبرد سیاسی برای منطقه خاورمیانه(غرب آسیا) است تا درگیری های کنونی در عراق، سوریه و یمن حل و فصل شود.

وال استریت ژورنال به نقل از مسئولان کاخ سفید اعلام کرد اوباما می خواهد همه مشکلات موجود در منطقه خاورمیانه قبل از پایان یافتن دوره ریاست جمهوری وی در سال ۲۰۱۷ حل و فصل شود.

همچنین اوباما در پی تقویت روابط آمریکا با متحدان این کشور در منطقه پس از سرد شدن این روابط در سایه مذاکرات هسته ای با تهران است.

مذاکرات دیپلماتیک چند سال گذشته آمریکا با ایران باعث متشنج شدن روابط واشنگتن با متحدان اصلی نظیر کشورهای عرب خلیج(فارس) شده است.

ناظران سیاسی پیش می کنند در صورتی که توافق هسته ای حاصل شود این احتمال وجود دارد تنش و نارضایتی کشورهای خاورمیانه (غرب آسیا) از آمریکا افزایش یابد و در این شرایط آرام کردن اوضاع بسیار دشوار خواهد بود و همچنین اوضاع بدتر خواهد شد.

وال استریت ژورنال به دنبال آن است که ایران در نبرد علیه گروه تکفیری صهیونیستی داعش مشارکت داشته باشد. این راهبرد جدید تاکید می کند مذاکره با ایران بهترین راه برای موفقیت راه حل سیاسی در سوریه است و بر اساس این راه حل بشار اسد متحد اصلی ایران در سوریه از قدرت خارج خواهد شد.

اوباما در سخنان خود در وزارت دفاع آمریکا تاکید کرده بود متحد شدن علیه گروه تکفیری صهیونیستی داعش در یک دولت بدون اسد تنها راه برای پایان دادن به جنگ در سوریه است.

این نشریه آمریکایی به نقل از مقامات این کشور تاکید می کند مخالفت اوباما با مشارکت نظامی آمریکا در سوریه در آینده نرم تر خواهد شد چرا که تحولات میدانی در این کشور حاکی از ضعیف شدن جایگاه اسد در قدرت در سایه پیشروی گروه های مخالف مسلح است.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو