خروج خوشه گندم 6 سانتیمتری از ریه دختر 12ساله 
چاپ 

خروج خوشه گندم ۶ سانتیمتری از ریه دختر ۱۲ساله

فوق تخصص ریه و برونکوسکوپی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت:متخصصان یک خوشه گندم به طول شش سانتیمتر از ریه دختری ۱۲ ساله در اتاق برونکوسکوپی بیمارستان نمازی شیراز خارج کردند.

به گزارش یمین نیوز از  از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر محمد اشکان مصلحی در این زمینه افزود : دختری ۱۲ ساله که با سابقه یک سال مداوم خس خس سینه به دلیل ترشحات خلطی سینه با تشخیص عفونت ریه ، سینوزیت و همچنین آسم، تحت درمان و بستری در بیمارستانی در جنوب استان فارس قرار گرفته بود با توجه به ادامه بیماری، نداشتن سابقه تنگی نفس و نیز وجود اجسام خارجی در ریه، مورد برونکوسکوپی در بیمارستان نمازی قرار گرفت .

وی اظهارداشت: طی برونکوسکوپی در بخش تحتانی سمت راست ریه بیمار یک جسم خارجی مشاهده و نسبت به خروج آن اقدام شد که پس از خروج مشاهده شد که یک خوشه گندم به طول شش سانتیمتر است.

نماینده انجمن متخصصان ریه اروپا در ایران بیان کرد : پس از خروج جسم خارجی، حال بیمار بسیار مساعد بود و بدون هیچ گونه علائمی مرخص شد.

براساس این گزارش، در اتاق برونکوسکوپ بیمارستان نمازی طی هفته های اخیر به کرات اجسام خارجی از جمله تکه های پلاستیک، زرورق، انواع تخمه، پسته و بادام، پیچ آهنی، تکه های نارگیل و باقیمانده هایی از مواد غذایی با موفقیت خارج شد که تمام بیماران با حال خوب و مساعد مرخص شدند.

مصلحی گفت: در صورت وجود هرگونه حالت خفگی از جمله سیاه شدگی، ایست تنفس ناگهانی و استفاده از عضلات کمکی تنفسی، پریدن محتویات دهان مانند انواع غذا، میوه ، اسباب بازی و آجیل و سرفه های ناگهانی که قبلا سابقه آن در کودک دیده نشده است، حتما برای بررسی امکان ورود اجسام خارجی به ریه به پزشک معالج خود، یا اتاق برونکوسکوپی بیمارستان نمازی و یا طبقه پنج درمانگاه امام رضا (ع) مراجعه شود.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو