تماس اوباما با کری باز هم کار را عقب انداخت 
چاپ 

تماس اوباما با کری باز هم کار را عقب انداخت

چنانچه از روزهای قبل قابل پیش بینی بود، باز هم تردیدهای اوباما روند مذاکرات را با گره کور مواجه کرد و طی شب و روزهای گدشته مانع از جمع بندی نهایی آن شد.

یک منبع آگاه غربی در این باره به مهر گفت: «دلیل اصلی عدم جمع بندی مذاکرات در ساعات باقی مانده ضرب الاجل ۷ جولای تماس تلفنی امروز اوباما با جان کری بوده است.»

در همین راستا، جان کری که امروز ظهر پس از جمع بندی با اعضای ۱+۵ و گپ و گفتی کوتاه با محمد جواد ظریف قرار بود در جمع خبرنگاران حاضر شده و آخرین جمع بندی ها را ارائه دهد، به ناگاه از این تصمیم خود منصرف شد و به جای آن ماری هارف سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا در بیانیه ای از تمدید سه روزه مذاکرات سخن به میان آورد.

پس از این اتفاق، در فاصله ای کوتاه وزرای خارجه روسیه، فرانسه، چین و انگلیس یک به یک تصمیم به ترک وین گرفتند و هتل محل مداکرات را به مرور ترک کردند.

البته در این میان خانم موگرینی که همچنان نتوانسته وظیفه سنگین خود به عنوان هماهنگ کننده ۱+۵ را به خوبی ایفا کند، به جمع خبرنگاران آمد و تاکید کرد که نشست های معاونین و کارشناسان ادامه خواهد داشت و وزرا قطعا به وین باز خاهند گشت.

این منبع غربی در پایان گفت: «رییس جمهور آمریکا به دلایل مختلف همچنان نتوانسته در مقابل فشارهای سنگین لابی های تندروی داخلی و صهیونیست ها ایستادگی کند و همین مسئله به لحاظ روانی دیگر وزرای ۱+۵ را نیز به شدت کلافه کرده است.»

 

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو