شیشه دودی ها و قربانیان بی خبر!حتما بخوانید 
چاپ 

شیشه دودی ها و قربانیان بی خبر!حتما بخوانید

خبر کوتاه و بازتاب های آن بسیار گسترده است. چند روز پیش واقعه ای فاش شد که افکار عمومی را نگران کرد. دو جوان معتاد شیشه ای و همنوع آزار با پراید شیشه دودی و پوشش مسافرکش با ربودن دختران و زنان جوان، آنان را آزار جنسی داده و در حاشیه شهرها رها می کردند که شمار آنان تاکنون ۱۴ نفر اعلام شده است.

بی گمان قربانیان بسیار بیشتر از این هستند، زیرا هراس از بی آبرویی و آینده نامعلوم قربانیان گمنام را خاموش کرده است و باید تاوان عملی را بدهند که خود در آن هیچ نقشی نداشته اند.

براساس بررسی پرونده: دو بچه محل با یک پراید شیشه دودی در خیابان های خاص پایتخت پرسه می زدند تا نقشه هولناکشان را اجرا کنند. مردان تبهکار، دختران و زنان را به بهانه مسافرکشی سوار خودرو می کردند و در یک فرصت مناسب آنان را مورد آزار جنسی قرار می دادند.

این پرونده هولناک از ششم فروردین ماه و با شکایت دختر ۲۲ ساله که در میدان هفتم تیر طعمه آنها شده بود روی میز کارآگاهان قرار گرفت، اما خیلی زود ابعاد گسترده تری پیدا کرد.

تحقیقات پلیسی ادامه داشت تا این که ماموران پلیس خود را در مقابل پرونده ای سریالی دیدند. تحقیقات نشان می داد متهمان بدون ترس و با برنامه ریزی طعمه هایشان، را شکار می کنند، تا این که با چهره نگاری، یکی از متهمان که در زمینه موادمخدر سابقه زیادی داشت، دو پسر شیشه ای شناسایی شدند. همین موضوع کافی بود تا پس از چند عملیات گسترده تیم پلیسی راز جنایت های متهمان که با خودروی پراید خاکستری رنگ زنان و دختران را به قصد آزار و اذیت می ربودند، برملا شود.

این دو متهم که خیلی زود و در همان نخستین جلسه بازجویی به شکار هشت طعمه و آزار و اذیت آنها در داخل خودروشان اعتراف کردند، حالا در برابر پرونده سنگین تری قرار گرفتند. ۹ شاکی در اداره آگاهی به طرح شکایت پرداختند و ۳ شاکی دیگر در دادسرای جنایی شناسایی شدند. تعداد شاکی های پرونده این دو مسافربرنما در حالی به ۱۴ نفر رسید که با توجه به گستردگی زوایای این پرونده، افزایش تعداد شاکی ها پیش بینی می شود.

یکی از قربانیان در این زمینه گفته است: در حال صحبت کردن با موبایل بودم که راننده به همدستش گفت «فرهاد برو عقب» و در یک لحظه اتفاق افتاد. من را کف خودرو انداخت و شروع به ضرب و شتم کرد و بعد به من تجاوز کرد. موهایم را می کشید، به طوری که بعد از ۱۳ روز هنوز نتوانسته ام موهایم را شانه بزنم. سرم درد می گیرد و یاد آن لحظه می افتم.

خاطرات دیگر قربانیان نیز می تواند به همین اندازه و شاید بیشتر دردناک باشد.

براساس قانون شیشه دودی برای خودروهای بدون مجوز تخلف است و در تهران ۵۰۰ هزار و دیگر شهرها ۳۰۰ هزار ریال جریمه دارد، ولی همه شهروندان در تمامی شهرها شاهد افزایش روز افزون شیشه دودی ها و مغازه های نصب آن هستند که آزادانه در مناطق مختلفی با اطلاعیه های بزرگ کار خلاف خود را تبلیغ می کنند.

شاید پلیس راهور تهران بتواند شمار آمار اعمال قانون برای شیشه دودی های بدون مجوز را مانند پارک ممنوع و عبور از چراغ قرمز اعلام کند.

تردد شیشه دودی ها و انتشار اخبار فراوان سوءاستفاده از این خودروها برای آزار و اذیت بانوان، فعالیت تبهکارانه در پوشش ماموران پلیس و امنیتی و … سبب شکسته شدن حرمت امنیت اجتماعی می شود و باید مانع ادامه این روند شد.

اکنون مسئولیت بر عهده نیروی انتظامی است تا علاج واقعه را پیش از وقوع بکند و قضاتی که باید برای برخورد با عاملان ناامنی اجتماعی رای قاطع صادر کنند.منبع ایرنا

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو